חברת הייטקי מתגאה בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות לנו, להביא לכם, את מיטב הדגמים ברמה הגבוהה ביותר.

אנו תמיד מחפשים דרכים לחדש ולהביא לילדינו את מיטב התכנים הטכנולוגים ולחשוף אותם לעולם ההנדסה והייצור תוך בניית דגמים איכותיים ומעניינים.

כאן תוכלו לגלות חלק מאותן טכנולוגיות מתקדמות בהן אנו משתמשים.

הזרקת פלסטיק

הזרקת פלסטיק היא שיטה לייצור מוצרי פלסטיק באמצעות הזרקת חומר הגלם לתוך תבנית. בשיטה זו מתאפשר ייצור תעשייתי של מוצרים כמו פקקים, צעצועים וחלקי מכוניות. השיטה מאפשרת מהירות ייצור גבוהה באיכות גבוהה, גם במקרים בהם המוצר הוא מורכב מאד, דבר המאפשר חופש עיצובי גם בייצור בכמויות גדולות. עם זאת, שיטה זו מחייבת שימוש בציוד יקר, דבר הדורש השקעה ראשונית גדולה, לכן עלות הייצור גבוהה ויורדת ככל שכמות המוצרים עולה. השיטה מבוססת על עיקרון של יציקה לתבניות, תהליך ייצור הקיים אלפי שנים, אך בשונה מיציקת מתכות, הצמיגות של הפלסטיק אינה מאפשרת יציקה פשוטה לתבנית ומצריכה לחץ רב. לאחר בדיקה של החלקים אשר הודפסו בתלת מימד נשלחו המודלים ליצירת תבניות להזרקת פלסטיק. שיטה זו מאפשרת רמת גימור גבוהה וחלקים איכותיים וחזקים ביותר.

חיתוך בלייזר

חיתוך בלייזר היא טכנולוגיה שבעזרתה משתמשים בלייזר לחיתוך חומרים שונים הנמצאים בשימוש בפסי יצור. התהליך מתבצע על ידי מיקוד קרן לייזר בעלת הספק גבוה, באמצעות מחשב, אל פני החומר המיועד לחיתוך. החומר סופג את האנרגיה של הלייזר ובהינתן עוצמה מספקת מגיב בהתכה, אידוי או פיזור. הלייזר פועל לפי מרחק מיקוד, כלומר המרחק בין העדשה לבין החומר. לכן החיתוך בלייזר יעיל במיוחד בחיתוך לוחות שטוחים (מרחק קבוע מההעדשה). הדגמים של הייטקי מיוצרים בארץ בארץ בטכנולוגית חיתוך בלייזר, טכנולוגיה זו מאפשרת רמת דיוק מאוד גבוהה בזמן הייצור אשר מבטיח דגמים ברמת איכות גבוהה.

מידול תלת מימד

מידול תלת-ממדי הוא תהליך יצירת אובייקטים וירטואליים תלת-ממדיים באמצעות תוכנת מחשב מסוג תוכנת מידול תלת-ממד (באנגלית: 3D modeling software או modeler). האובייקט הווירטואלי אשר נוצר בתהליך זה מכונה מודל תלת-ממדי (3D model). את המודלים התלת-ממדיים ניתן הן להציג כתמונות דו-ממדיות בתהליך המכונה רינדור תלת-ממדי, וכמו כן ניתן להשתמש בהם בהדמיות מחשב של תופעות פיזיקליות. ניתן גם ליצור מודל פיזי של המודל התלת-ממדי באמצעות מדפסות תלת-ממדיות. הדגמים אשר נבנים במהלך השנה תוכננו במשך ימים, שבועות, חודשים ואף שנים בתוכנות הנדסה ומידול תלת מימד מתקדמות אשר מבטיחות דגמים אשר פועלים ברמה הטובה ביותר. כל הדגמים של הייטקי תוכננו ופותחו על ידינו והינם בלעדיים לנו.

תקשורת בלוטות'

בלוטות' (מאנגלית: Bluetooth, בתרגום לעברית: שן כחולה, נפוץ גם: בלוטוס) הוא תקן תקשורת אלחוטית ליצירת רשת במרחב האישי (PAN) ברמת אבטחה גבוהה על ידי שימוש בגלי רדיו באורכי גל קצרים. בלוטות' משמשת לתקשורת נתונים למרחקים קצרים בקצבים קטנים ובהספק חשמלי נמוך ויכולה לחבר עד 8 מכשירים. רשתות בלוטות' משמשות לרוב לשימושים אישיים, כמו קשר בין מחשב לציוד היקפי או בין טלפון סלולרי לדיבורית. לצורך הפעלת רכבי סמארט קארז אנו משתמשים בשיטת שידור זו המאפשרת תקשורת מהירה ואמינה בין הרכב לבין הסמארטפון.

משיכות וואקום (ואקום פורמינג)

ואקום פורמינג הינה טכנולוגיה מוכחת, ותיקה ומוכרת לייצור מוצרים שונים מפלסטיק. בעיקרה מבוססת שיטת ייצור זו על חימום של לוח פלסטיק מוכן מראש בעובי מס' מילימטרים ע``י מכונה ייעודית, וכאשר הלוח הופך להיות גמיש ואלסטי, מוצמדת אליו תבנית ומהודקת באמצעות וואקום ליצירת צורת המוצר הסופי. לאחר ייצור התבניות הן נלקחות למשיכת ואקום לצורך ייצור של החופות עצמן.

כרסום ב- CNC

ראשי תיבות באנגלית של Computer Numerical Control. בעבר נקרא גם NC) הוא מונח המשמש לתיאור בקר ממוחשב אשר מתוכנת לקבל קלט ב-G-code (שפת הוראות סטנדרטית בעולם התיב``מ) ולהניע לפיו כלי עיבוד שבבי, כגון כרסומת, מחרטה ומקדחה, או כלים לעיבוד אחר, כגון כיפוף פחים. על פי רוב, הכלי הנשלט על ידי בקר ה-CNC משמש לייצור רכיבים בתעשייה באמצעות הסרה בררנית של חומר מגוש חומר גלם (עֻבָּד). בקר ה-CNC מבצע חישובים ואינטרפולציות כדי להניע את הכלי החשמלי על פי הוראות ה G-code, כפי שיוצאו מתוכנת התיב``מ, ולייצר את הרכיב. הפעלת הכלי על ידי מחשב מאפשרת תאום תנועות ופעולות, שקשה או בלתי אפשרי לבצע ידנית, ובכך ליצור בעובָּד צורות מיוחדות: למשל, לחרוט צורת כדור. לצורך ייצור החופות (גוף הרכב) לרכבי סמארט קארז השתמשנו בטכנולוגיה זו על מנת לייצר את התבניות המשמשות לייצור החופות.

אַרְדוּאִינוֹ

אַרְדוּאִינוֹ (מאיטלקית: Arduino) הוא מיקרו-בקר בעל מעגל מודפס יחיד (Single Board MicroController), עם סביבת פיתוח משולבת (IDE) ברישיון קוד פתוח, אשר מטרתה ליצור סביבה נוחה וזולה לפיתוח פרויקטים המשלבים תוכנה עם רכיבי אלקטרוניקה. הבקר שלנו מבוסס על שפת תיכנות זו. בתוך הבקר מוטמה קוד ארדואינו אשר מאפשר לסמארטפון ``לדבר`` עם הבקר ולהעביר פקודות למנועים. קוד זה פותח במיוחד לצורך הפעלת הרכבים ונמצא תמיד בתהליך של שיפור ושדרוג לצורך הפעלה יותר טובה של הרכבים.

בקרים דיגיטליים

בלב ליבה של תוכנית סמארט קארז נמצא הבקר שלנו. בקר זה פותח במיוחד עבורינו. בקר זה הוא שמאפשר את התקשורת בין הרכבים לסמארטפון והוא זה שמתרגם את הפקודות שלנו מהמכשיר למנועים של הרכב.

פיתוח אפליקציות

אפליקציית מוֹבַּייל או יישום מוֹבַּייל (בעברית: יישֹוּמוֹן, ולעתים קרובות נקרא בפשטות: ``אפליקציה``; באנגלית: mobile application או mobile app) הוא יישום מחשב המיועד לשימוש בטלפונים חכמים (סמארטפונים), מחשבי לוח (טאבלטים) ומכשירים ניידים מסוגים אחרים. יישומים אלה בדרך כלל זמינים דרך פלטפורמות להפצת יישומים, אשר לרוב מתופעלות על ידי החברות שבבעלותן מערכות הפעלה למכשירים ניידים, כדוגמת: App Store של חברת אפל, Google Play של גוגל, Windows Phone Store של מיקרוסופט, ו-BlackBerry App World של בלקברי. בדרך כלל מורידים את האפליקציות ישירות למכשירי היעד, כדוגמת מכשירי אייפון, בלקברי, אנדרואיד או Windows Phone, אבל לפעמים ניתן להוריד את האפליקציות גם למחשבים אישיים ולפטופים. חלק מהיישומים הם חינמיים, בעוד שאחרים מוצעים למכירה. לרוב, בין 20 ל-30 אחוזים מהרווחים מאפליקציות שנמכרות הולכים למפיץ (כדוגמת iTunes), ושאר הרווחים הולכים למפתחים של האפליקציה. לצורך הפעלת רכבי סמארט קארז פיתחנו אפליקציה יעודית הניתנת להורדה חינמית מחנויות האפליקציות ומאפשרת הפעלה של הרכבים מכל מכשיר ``חכם`` המבוסס אנדרואיד או IOS.

מנוע סרוו

מנוע סרוו הוא מנוע זרם ישר (DC Motor) בעל מערכת תמסורת פנימית של גלגלי שיניים ובקרה אלקטרונית על מיקום המנוע. מה שמיחד מנועי סרוו היא העובדה שהם אינם מסתובבים בצורה חופשית כמו מנועי DC, אלא נעים על פי זווית – לרוב בין 0 ל-180 מעלות. מנועי סרוו פועלים בחוג סגור, כלומר הינם בעלי בקרה על מיקום המנוע, ובעלי יכולת תיקון פערים מהמיקום הרצוי. אנו משתמשים בנועים סרוו בחלק מרכבי סמארט קארז. רכיב זה מאפשר לנו לדמות מנגנון היגוי של רכב אמיתי.

מנועים חשמליים

מנוע חשמלי הוא מכונה, הממירה אנרגיה חשמלית לאנרגיה מכנית. מנוע חשמלי מבוסס על עיקרון האלקטרומגנטיות, המאפשר יצירת שדה מגנטי על ידי העברת זרם חשמלי דרך סליל לפי כלל יד שמאל. כל דגמי סמארט קארז וחלק מדגמיי אויר ים יבשה משתמשים במנועים חשמליים לצורך הנעתם. אנו משתמשים במנועים שונים בעלי כוח וסל``ד (סיבובים לדקה) שונים בהתאם לצרכים של כל דגם, חלק מהדגמים דורשים מנוע חלש אבל מהיר, חלקם דורשים מנוע חזק אבל איטי וחלק מרכבי סמארט קארז דורשים מנועים שהם גם חזקים וגם מהירים.